Rayon

Podobnie jak wiskoza czy modal, rayon należy do grupy włókien sztucznych. Rozróżniamy zasadniczy podział włókien na naturalne, sztuczne i syntetyczne. Włókna sztuczne powstają z naturalnego surowca, jednak są poddawane procesom chemicznym co umożliwia doskonalenie technologi ich wytwarzania. Stwarza nowe możliwości, uzyskiwanie różnych jakości, coraz to doskonalszych i delikatniejszych chwytów czy też nadawanie pożądanych cech i właściwości.

Rayon jest włóknem pokrewnym wiskozie, tym samym bardzo do niej podobnym. Podczas obróbki włókien rayonu powstaje nić podobna do nici z kokonu jedwabnika, dlatego nazywa się to włókno sztucznym jedwabiem. Posiada prawie te same walory estetyczne co jedwab naturalny. Często trudno odróżnić jeden od drugiego, jednak rayon znacznie łatwiej się pierze i jest wytrzymalszy od delikatnego jedwabiu.
Rayon

PIELĘGNACJA

Odzież z rayonu  można prać w pralce w temp. do 30°C z delikatnym wirowaniem lub ręcznie. Nie należy rozciągać ubrań przy rozwieszaniu czy praniu ręcznym. Prasować po lewej stronie w temperaturze do 110 °C.